kıyıdan lrf/spin avcılığı
NK Konu Sahibi
#106 · 21.06.2020 - 15:13:26
lrf/spin avcılıgı konusunda deneyim elde etmek isteyen veya avlanmak isteyen arkadaşlara önerilerim.
1-meranızı iyi tanıyın.
avlandığınız alanda hangi tür balıklar var ise ona yönelik malzeme satın almaya calışın. av meranız kayalık ulaşılması zor ise hava sürekli patlak her mevsim poyrazlı ve asabi ise hiç ilgilenmeyin.
2-youtube'de video izleyerek gaza gelmeyin;
youtube ve facebook gibi benzeri yerlerde paylaşım yapan insanlardan etkilenerek
siz de gaza gelerek bir çok çöp malzeme alabilirsiniz. bu aşamadan sonra yüklü miktarda ödeme yaptıktan sonra ava gidip hiç bir halt edemeyince neden böyle oldu deyip ek olarak saçma sapan bir sürü sahte yemler almayın. bu durum meranızı iyi tanımadığınızdan kaynaklanıyor.av meranızda levrek yoksa levrek neden kovalıyorsunuz?
3-sponsor ve reklamlar , balık av siteleri, balığı farklı bir sahte ile tutup size satmak istedigi sahteyi balığın ağzına takıp pazarlayan süzme oç'ları vardır birde.
hiçbir avda başarılı olamadını mı? .videolarda izlediğiniz trofe levrekler , istavritleri, lüferleri, palamutları yakalayamadınız mı? üzülün çünkü meranızda balık yok yada meranızı tanımıyorsunuz . yada üzülün sahte yem ve ekipman tanıtımını sponsorlar , balık av siteleri aracılığıyla yapan avcının tuzağına düştünüz yem satın alırken aslında kendinizi kancada buldunuz.bu avı yapan adamlara hiç dikkat ettiniz mi? donundan tutun çorabına kadar balık firmalarının etiketi var üstlerinde. işin acınası kısmı ise sponsorlar bu adamlara bir bok vermez. 1 tane şapka 1 tane yandan çakma t-shirt 2. el siktir boktan bir kamış gönderirler bunlara. bunlarda kendilerini benim sponsorlarım var tribine girip başlar yeni başlayanları farkında olmadan dolandırmaya.
4-Önemli olan kimsenin bilmediği bakir olan bir mera bulabilmek. Güzel bir meranız varsa kimseyle paylaşmayın özellikle sosyal medya üzerinden.
 1
 0
Bu konuya yorum yapmak için giriş yapmalısınız!
O halde Giriş Yap balıkçı...
HOŞGELDİN ZİYARETÇİ...
Bilgi adası ne kadar büyük olursa, şaşma kıyısı da o kadar büyük olur. Saf bilgiden oluşturduğumuz kıyıda bizle olta atmak ister misin? Öyleyse hemen kayıt ol!